×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop
Vyhľadávanie v blogoch

Knihy na pestovanie na malom priestore

Chcete si zožať čerstvú zeleninu či ovocie, ale k dispozícii máte iba malý priestor na záhrade alebo dokonca iba balkón či terasu? Nezúfajte, čerstvú zeleninu a ovocie je možné vypestovať aj na malom priestore.

Pomoc vám s tým môže stále viac obľúbené vertikálne pestovanie. Pri správnej kombinácii a využití vášho priestoru môžete žať ovocie aj zeleninu dlhú dobu. Presvedčte sa o tom v jednej z týchto kníh.

Vertikálne zeleninové záhradky

V knihe nájdete zoznam a fotografie rôznych druhov zeleniny, ktoré si môžete vypestovať na malom priestore. Kniha podrobne popisuje niekoľko návodov, ako napríklad využiť zábradlie, balkón, staré debny alebo košíky na pestovanie, a to všetko navyše v súlade s prírodou.

Okrem toho sa zoznámite s rôznymi pestovateľskými materiálmi a technikami a v neposlednom rade sa dozviete, aký je rozdiel medzi jednotlivými pestovateľskými substrátmi.

Ako na vyvýšené záhony

Ako na ľahké záhradkárstvo na malom priestore? Táto kniha vás prevedie realizáciou vyvýšeného záhonu, ktorý môžete vybudovať aj na terase či balkóne.

Poradí vám, aký materiál vybrať a čo do pripraveného záhona vysiať či vysadiť. Na výber máte z rôznych druhov kvetov, zeleniny, byliniek a dokonca aj zakrpatených drevín. Okrem toho nájdete v knihe aj nákresy a tipy osvedčených vyvýšených záhonov.

Vyvýšené záhony na balkóne

Malý priestor na balkóne vás odrádza od pestovania zeleniny? Chyba! Aj na takto malom priestore môžete vypestovať množstvo čerstvej zeleniny či ovocia. O tom vás sama presvedčí autorka tejto knihy. Tá na svojom vlastnom balkóne pestuje viac ako 50 druhov ovocia, zeleniny a byliniek.

Autorka prináša podrobný opis, kam správne umiestniť vyvýšené záhony, čo v nich pestovať a ako najlepšie sa o rastliny starať. V knihe nechýbajú ani ukážky vyvýšených záhonov, ktoré si môžete ľahko vyrobiť.

Related articles

Menu

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa