×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop
Vyhľadávanie v blogoch

Ako na nenáročnú okrasnú záhradu

Nemáte príliš času, ale chceli by ste krásne rozkvitnutú záhradu takmer bez žiadnej starostlivosti? Je vôbec bezúdržbová záhrada možná?

Záhrada bez úplnej starostlivosti nie je možná, ale pokiaľ vyberiete správne rastliny, nebudete potom musieť každý víkend pretrhávať burinu alebo vykonávať inú údržbu.

Vyhnúť by ste sa mali predovšetkým skalky, zeleninovému či letničkovému záhonu a jazierku. Tie sú na údržbu veľmi náročné. Vyberať by ste mali spíše medzi drevinami.

Tieto stálice našich záhrad nevyžadujú takú starostlivosť, stačí z času na čas rastlinu pristrihnúť. Pokiaľ dávate prednosť ihličnanom, odporúčame si do záhrady vybrať tisy.

Ihličnany môžete ďalej doplniť o nenáročné kríky, napr. orgován, ibištek či magnóliu. Medzi okrasnými trvalkami odporúčame ľaliovky, echinacea alebo krásnoočka, ktorým sa darí na slnečnom stanovisku.

Doplniť ich môžete o rozchodníky, skvele sa hodí aj do pestovateľských nádob. Do tieňa si potom vysaďte heuchery. Nenáročná je aj šalvia, kosatec, pakosť alebo astilba.

Nezabúdajte aj na popínavé rastliny. Nielen že sú niektoré na starostlivosť nenáročné, navyše sú vhodné aj na menej priestranné záhradky. Ušetríte veľa priestoru, kde môžete pestovať ďalšie rastliny.

Ďalšími nenáročnou popínavkou je kapucínka, ktorej kvety sa objavujú po celé leto. Nenáročnou a rýchlo rastúcou popínavkou je aj povojník. Pre rôzne farebné a intenzívne voňajúce kvety si odporúčame vypestovať hrachor.

Related articles

Menu

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa