×
Vyhľadávanie v blogoch

Čajové zmesi do chladného počasia

V dnešnej dobe plnej stresu a neustáleho tlaku je dôležité hľadať spôsoby, ako posilniť naše telesné aj duševné zdravie. Vybrali sme pre vás špeciálne namiešané zmesi bylinných čajov, ktoré vám s tým môžu pomôcť.

Reštart tea

Ide o revitalizačný bylinný čaj, ktorý je možné pravidelne piť v priebehu celého dňa, najmä v čase, keď ste vystavení psychickému a fyzickému tlaku. Čaj sa pije aj na jar, kedy môže zmierniť nežiaduce dopady z nadmerného požívania alhokolických nápojov.

Táto bylinná zmes obsahuje zrelý pchu-er čaj, kustovnicu čínsku a jemne mletý plod schizandry čínskej. Tá je známa pre svoje antioxidačné vlastnosti. Navyše podporuje detoxikačnú funkciu pečene a prispieva k udržaniu ich zdravia.

V neposlednom rade obsahuje zmes kľúčovú zložku čajovníka čínskeho. Ten je obľúbený pre svoje osviežujúce účinky na telo a myseľ. Prispieva k lepšiemu duševnému a fyzickému výkonu, zlepšuje kognitívne funkcie, dodáva vitalitu a bdelosť a pomáha prekonávať pocit únavy.

Haritaki

Známy aj ako Terminalia chebula je opadavý strom, pôvodom z juhovýchodnej Ázie. Ide o majestátnu drevinu, ktorá má mnohostranné využitie.

Často sa názov „Haritaki“ prekladá ako ten, ktorý odplavuje. V tradičnom využití to odráža podporu telesného zdravia. Podporuje prirodzenú obranyschopnosť tela, a to najmä imunitný systém, udržuje normálnu funkciu tráviaceho traktu, zažívanie, detoxikuje a podporuje funkciu pečene.

Ide o veľmi zázračnú drevinu, ktorá má pozitívne účinky na nervový systém, zmyslové orgány a mentálne zdravie, vrátane redukcie stresu.

V neposlednom rade má andioxidačné účinky, vďaka čomu chráni bunky pred oxidačným stresom, podporuje reprodukčné zdravie, prispieva k udržaniu zdravej pokožky a podieľa sa na správnom fungovaní kardiovaskulárneho, respiračného a močového systému.

Tulsie

Bazalka posvätná je obľúbenou rastlinou využívanou v ajurvédskej medicíne.

Rastlina podporuje imunitný systém, zvyšuje vitalitu a často sa považuje za „elixír života“. Táto zázračná bylinka pozitívne pôsobí na srdce, napomáha zvládať stresové situácie a priaznivo pôsobí aj na dýchací systém, pretože uľahčuje vykašliavanie.

Hepčík

Bylinná zmes "Hepčík" je špeciálne namiešaná zmes zo šalvie lekárskej, pľúcnika lekárskeho, istorocele kopijovitého, bazy čiernej, divozelu a šípku. Táto kombinácia byliniek má priaznivý vplyv na dýchaciu sústavu organizmu.

Bylinný čaj pozitívne pôsobí na zdravý dýchací systém a pomáha uľaviť pri známkach prechladnutia.

Related articles

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa