×

Kategórie

×

Ferokaktus - semená Ferokaktusu - 6 ks - Ferocactus chrysacanthus

Ferokaktusy sú valcovité alebo až krátko guľovité kaktusy. Nejčastejšie sa s touto rastlinou môžeme stretnúť v Mexiku a južných štátoch USA, kde tvorí absolútnu dominantu krajiny, pretože môže dorásť do výšky až 4 metrov. Jednotlivé rebrá kaktusu sú porastené pevnými a veľkými ostrými tŕňmi, ktoré môžu nebezpečne poraniť.

Čítaj viacShow less
2,11 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1000714
Obľúbené
Popis

Ako si vypestovať Ferokaktusy:  

  • Kaktus vysievame koncom marca alebo začiatkom apríla do kaktusového substrátu, ktorý si buď pripravíme doma (pôda kompostovaná musí byť odsatá niekoľko rokov, zmiešaná s riečnym pieskom a antukou) alebo si ju kúpime, čo je menej finančne a hlavne časovo náročné.
  • Zeminu plníme do plytkých misiek, utlačíme ju a semená jemne zatlačíme do pôdy.
  • Zeminu, kým kaktusy nezačnú klíčiť, udržiavame vlhkú buď v izbovom mini skleníku alebo prikrytú sklom pri teplote 15 až 20stupňů.
  • Vzídené semenáčiky presadíme opäť do čerstvého kaktusového substrátu. 

 

Na temene kaktusu vyrastajú puky, ktorá následne rozkvitajú. Kvety majú žltú, červenú alebo fialovoružovú farbu, možno sa na nich stretnúť s prúžkom na strede, ktorý má tmavšiu farbu. Z kvetov dozrievajú plody, ktoré sú dužinaté, majú tvar ako banán či oblička, pričom jeden ich koniec je zúžený. V týchto plodoch nájdete veľa semien, ktoré následne zase môžete vysadiť.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000714
Doporučujeme prikúpiť

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa