Naše produkty

Zľavy

Najpredávanejšie

Listnaté stromy 

Správne zvolená listnatá drevina sa stane kráľovnou Vašej záhrady, ktorá bude meniť svoj vzhľad v každom ročnom období. Listnaté stromy nie sú len vhodným dekoratívnym prvkom, ale poskytujú v lete príjemný tieň a miesto pre relaxáciu.

 • Buk
  Buk

  Buk patrí medzi naše najrozšírenejšie dreviny. Sú to naozajstní listnatí velikáni, dorastajú do výšky až 40 metrov. Kôra týchto stromov je hladká, sivá a rozpukaná. Listy majú vajcovitý tvar.

 • Žakaranda
  Žakaranda

  Žakaranda je subtropický strom s okúzľujúcimi modrými až svetlofialovými kvetmi. Jeho krásu si môžete vychutnávať až do začiatku jesene. Táto okrasná drevina navyše príťažlivo rozvoniava.

 • Tavoľa
  Tavoľa

  Tavoľa je ker s oblúkovitými konármi posiatymy nežnými bielymi kvietkami s ružovkastým nádychom. Kvety rôznych odrôd môžu mať aj sýtočervenú farbu. Tavoľa Vám vytvorí jedinečný krásny živý plot.

 • Vistéria
  Vistéria

  Vistéria patrí k najkrajším a najromantickejším okrasným drevinám. Počas kvitnutia jej kvetové vodopády pôsobia naozaj rozprávkovo. Jej strapce kvetov môžu mať farbu od bielej cez modrú, fialovú až ružovú.

 • Drieň
  Drieň

  Drieň poznáme ako ker alebo ako drobnejší stromček. Zdobia ho drobné nenápadné žlté kvety, ktoré sú usporiadané v okolíkoch. Je nenáročný na pestovanie a odmení sa Vám chutnými plodmi, z ktorých si môžte pripraviť chutné džemy. Používajú sa tiež v ľudovom liečiteľstve, lebo majú schopnosť znižovať vysokú horúčku. Pomáha pri zažívacích ťažkostiach.

 • Ambróz
  Ambróz

  Ambróz je strom pochádzajúci zo Severnej Ameriky. Vo svojom prirodzenom prostredí môže dosahovať výšku až 40 metrov. V našich podmienkach ho môžme pestovať aj ako izbovú rastlinu. Strom zdobia päťcípe listy, ktoré hýria farbami. Strom je mrazuvzdorný.

 • Ohňový strom
  Ohňový strom

  Ohňový strom má svoj pôvod na Madagaskare a patrí medzi najkrajśie africké stromy. Pestovať ho môžme ako izbovú rastlinu a podľa chuti ho vytvarovať aj ako bonsai. Svoje pomenovanie si zaslúžil vďaka červeným kvetom.

 • Paulovnia
  Paulovnia

  Paulovnia je rýchlorastúci strom pochádzajúci z Číny. Za štyri roky Vám môže dorásť až do 20 metrov. Po vypílení stromu nie je potrebné zasadiť ďalší, ale z pôvodného pňa vyrastie nový kmeň. Očarí Vás svojimi ružovkastými až modrofialovými kvetmi.  

 • Hlohyňa
  Hlohyňa

  Hlohyňa je očarujúci stálezelený ker, ktorý s obľubou využívame aj ako živý plot. Na atraktivite mu pridávajú jasnočervené plody.

 • Striebrocist
  Striebrocist

  Striebrocist je ker pochádzajúci z Maroka. Okúzli Vás svojimi krásnymi veľkými žltými kvetmi. V našich podmienkach ho pestujeme ako izbovú rastlinu.

 • Oslizák
  Oslizák

  Oslizák je menší strom alebo ker, ktorý dosahuje výšku asi dva metre. U nás sa ale pestuje ako izbová rastlina, ktorú môžme podľa chuti vytvarovať ako bonsai. V Indii túto rastlinu považujú za posvätnú.

 • Myrta
  Myrta

  Myrta je stálezelený ker, pochádzajúci z oblasti Stredomoria. Obľúbite si ju pre jej nevinne vyzerajúce biele kvety. Pestovať ju môžte v kvetináči, kde Vám dorastie do výšky asi 0,5 metra. Z listov sa šíri aromatická vôňa vďaka éterickému oleju, ktorý sa využíva v kozmetickom priemysle a liečiteľstve. Má antibakteriálne účinky, čístí pokožku a používa sa pri aromaterapii.

 • Indigovník
  Indigovník

  Indigovník je šarmantný ker, ktorý môžeme vysadiť na otvorenom priestranstve alebo ho môžeme nechať rásť popri stene. Dominantnou ozdobou tohto keru sú súkvetia malých purpurovo-ružových kvetov.

 • Baobab
  Baobab

  Baobab, alebo Adansonia je považovaný za symbol africkej savany. Jeho mohutný kmeň udržiava vodu a pomáha mu prežiť drsné suché obdobia. Teraz si ho môžte vypestovať i v zmenšenej podobe ako bonsai.

 • Orgován
  Orgován

  Orgován patrí medzi naše obľúbené kry, ktoré sú ozdobou našej jarnej záhrady. Získa si nás očarujúcimi kvetmi, ktoré navyše neodolateľne voňajú. 

 • Breza
  Breza

  Breza patrí medzi naše bežné stromy. Previsajúce konáre vyrastajú z vysokého štíhleho kmeňa pokrytého bielou kôrou, ktorá popraská. Týmto breza získava svoj jedinečný zjav.

 • Figovník
  Figovník

  Ak si radi pochutnáte na figách zo supermarketu, teraz máte možnosť si ich dopestovať aj sami. Okrem chutných plodov sa na figovníku nachádzajú aj veľké tmavozelené listy, ktoré plnia dekoratívnu funkciu. 

na stránku
Produkty 1 - 15 (63)
Produkty 1 - 15 (63)

Naposledy zobrazené

No products

Menu

Menu