×

Kategórie

×

Georgína premenlivá Mignon zmes farieb - semená georgín - Dahlia variabilis - 20 ks

Georgína premenlivá zmes farieb - Dahlia variabilis - predaj kvalitých cibuľovín

Táto zmes vykvitá šiestimi krásnymi farbami. Kvety georgín sú plné. Stanovište volíme na priamom slnku. Zmes georgín je vhodná do výsadieb v skupinách. Keď Vám už krásne zakvitnú, môžete ich využiť na rez a ozdobiť si nimi príbytky. 

Georgíny sa môžu predpestovať od februára do apríla. Ideálna teplota na predpestovanie je 18 °C. Od konca mája vysievame na vonkajšie stanovište.

Čítaj viacShow less
0,97 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001505
Obľúbené
Popis

Návod na pestovanie georgín:

  • Cibuľky georgín sadíme behom apríla a mája, najlepšie vtedy ak už neočakávame príchod ranných prízemných mrazov. Hĺbka výsevu by mala byť do 10 cm a vzdialenosť približne 30 cm. Doma môžeme rastlinku aj predpestovať a predĺžiť si tak dobu kvitnutia, ktorá je zvyčajne od júna do septembra.
  • Substrát volíme kyprý a výživný. Výhonky včas zaštepujeme, aby sme docielili statný, bohato vetvený, krovinatý tvar. Vyštepujeme aj postranné púčiky, takto získame veľké kvety. Po odkvitnutí suché a odkvitnuté časti kvetov stále odstraňujeme, čím zabezpečíme plynulé kvitnutie. Do konca júla, počas vegetácie odporúčame prihnojovať.
  • Pri prvých mrazoch odrežeme stonky 10 cm na koreňovým krčkom, hľuzy vyberieme z pôdy, očistíme a skladujeme v suchu v piesku alebo rašeline pri teplote 4 – 6 °C
Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001505

Parametre

Farba kvetov
Zmes farieb
Výsadba
Január
Stanovisko
Slnečné
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
Október
September
Doporučujeme prikúpiť

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa