Naše produkty

Zľavy

Najpredávanejšie

Mäsožravky 

Mäsožravé rastliny patria k zázrakom a tajomstvám prírody. Ide o zvláštny druh rastlín, ktoré na svoj vývoj okrem svetla a vody potrebujú tiež bielkovinu, ktorú najčastejšie získavajú z drobného hmyzu. Mäsožravky poznáme z mnohých filmov a z botanických záhrad, teraz si ich však môžeme vypestovať aj v kvetináči za oknom doma. Či naše mäsožravky priberú, je len na nás. Medzi exemplármi si iste vyberie každý záhradník, široká škála krivolakých ozubených listov a farebných kvetov nenechá nikoho chladným. Skúste vzrušenie pri kŕmení vašej mäsožravky.

 • Bublinatka
  Bublinatka

  Bublinatka nie je zaujímavá len tým, že je to mäsožravá rastlina, ale žije aj jedinečným spôsobom života. Na jar vytvorí na vodnej hladine listy, nevytvára koreň, čiže potravu prijíma celým povrchom tela. Pomocou svojich lapacích mechúrikov, ktoré vznikli premenou listov, loví drobný vodný hmyz.

 • Mucholapka
  Mucholapka

  Mucholapka porušuje základné zákony prírody a je skutočným predátorom medzi rastlinami. Vyzbrojená je drobnými tlamičkami s efektnými zubami, ktorým kvôli sladkému nektáru neodolá žiaden hmyz.

 • Rosička
  Rosička

  Listy rosičky sú premenené na pekné hlávky, na povrchu pokryté dlhými červenými tentakulami, zakončené drobnými lepkavými kvapôčkami. Neokúzli len svojím zaujímavým vzhľadom, ale nájde využitie i v lekárnictve. Užíva sa pri akútnom a chronickom zápale dolných dýchacích ciest a pripravujú sa z nej čaje proti zvápenateniu tepien.

 • Stylita
  Stylita

  Stylita okúzli svojimi krásnymi fialovými kvetmi, ktorými môže zdobiť aj Vašu záhradu. Nenechajte sa zmiasť jej nevinným výzorom, stylita je mäsožravá rastlina a rada si pochutná na drobnom hmyze.

 • Tučnica
  Tučnica

  Tučnica sa môže pýšiť peknými kvetmi sfarbenými v rôznych farbách. Nie je vhodná na pestovanie v bytových podmienkach, lepšie sa jej bude dariť v záhrade.

 • Darlingtonia
  Darlingtonia

  Darlingtonia pochádza z Kalifornie a južného Oregonu. Svojím atraktívnym zjavom pripomína kobru so vztýčenou hlavou. Zvláštnosťou tejto mäsožravky je to, že nemá tráviace žľazy, ale pasca sa naplňuje vodou.

 • Špirlica
  Špirlica

  Pestovanie špirlice je veľmi nenáročné, pestovať ju môžte v kvetináči alebo v záhrade a je odolná aj nízkym teplotám. Najlepšie sa vyníma v záhradnom rašelinisku, kde pôsobí neobyčajne efektívne.

na stránku
Produkty 1 - 15 (34)
Produkty 1 - 15 (34)

Naposledy zobrazené

No products

Menu

Menu