Naše produkty

Zľavy

Najpredávanejšie

Exotické plodiace 

Exotické plodiace voňavé a šťavnaté plody exotických rastlín už nemusia byť len otázkou nákupu v supermarkete. Tropické ovocie, ktoré si sami vypestujete, má mnoho výhod. Nie je potreba ho chemicky ošetrovať proti škodcom, sami si tak určíte, čo jete. Tropické ovocie je v zimnom období neodmysliteľným pomocníkom pri starostlivosti o naše zdravie a hlavne zdrojom vitamínu C. Exotické ovocie, ktoré nájdete v našej ponuke, pochádza z tropických alebo subtropických oblastí, kde sú úplne iné teploty a iná intenzita slnečného žiarenia, než máme my tu. Je treba počítať s tým, že plody nebudú mať potrebnú až takú veľkosť, alebo sa ich neurodí také množstvo. Na druhej strane, nikde nedostanete ovocie čerstvejšie.

 • Banánovník
  Banánovník

  Rastlina banánovník pochádza z juhovýchodnej Ázie. Rastlina pripomína strom, ale v skutočnosti je banánovník viacročná bylina, často dosahujúca výšku 10 metrov. Banánovníky a ich plody patria k milovanému ovociu na celom svete. Niektoré kultivary banánovníka sú vhodné aj na pestovanie u nás ako izbové rastliny a môžeme aj počítať s vlastnými plodmi. Rastlina Banánovník potrebuje svetlé stanovište. Nedostatok svetla spôsobuje stratu farebnosti listov. Teplota by sa mala pohybovať okolo 25 °C. Nižšie teploty môžu spôsobiť opadávanie listov.

 • Bobuľoviny
  Bobuľoviny

  Bobuľoviny sú bojovníci za naše zdravie! Bobuľoviny sú skutočné lieky z prírody, a preto by sme ich mali konzumovať čo najviac. Nebudeme potom musieť prehĺtať toľko vitamínov v tabletkách. Medzi bobuľoviny radíme ovocné stromy, napríklad čučoriedky, ríbezle, egreše, brusnice a ďalšie. Všetky bobuľoviny sú významné tým, že obsahujú veľa vitamínu C. Ďalej čistia náš organizmus, pretože obsahujú 80 až 90% vody. Určite potešia aj ľudí s nadváhou, pomáhajú totiž pri spaľovaní tukov. Sú bohaté na draslík, horčík a mangán. Tieto látky pomáhajú stabilizovať krvný tlak.

 • Anona
  Anona

  Anona je neveľký strom pochádzajúci z Peru. Má charakteristické plody a listy, vďaka ktorým stúpa jeho popularita ako doplnok stravy. Posilňuje obranné schopnosti organizmu a napomáha jeho správnej činnosti. 

 • Figovník
  Figovník

  Ak si radi pochutnáte na figách zo supermarketu, teraz máte možnosť si ich dopestovať aj sami. Okrem chutných plodov sa na figovníku nachádzajú aj veľké tmavozelené listy, ktoré plnia dekoratívnu funkciu. 

 • Granátovník
  Granátovník

  Granátovník je opadavý ker alebo menší stromček. Výborne sa hodí na terasu, balkón alebo do zimnej záhrady. Kvitne počas celého vegetačného obdobia od jari až do jesene. Jeho plody patria medzi najstaršie druhy ovocia a tešia sa stále väčšej obľube.

 • Guave
  Guave

  Guave sú exotické plody so sladkou chuťou, ktoré patria medzi ovocie s najvyšším obsahom vitamínu C. Vďaka účinným látkam znižuje cholesterol a hypertenziu. Guava má silné antioxidačné účinky.

 • Narančila
  Narančila

  Narančila zaujme svojím vzhľadom. Celá ma fialový nádych, je pokrytá jemnými chĺpkami a plody, ktoré pripomínajú pomaranče, sú oranžovej farby. Rastlinu zdobia biele alebo fialové kvety, ktoré majú typický ľuľkovitý tvar.

 • Noni
  Noni

  Noni je ker, ktorého domovom je Havaj. Noni má chutné plody, ktoré rastlina plodí priebežne počas celého roku. Tie si nájdu uplatnenie v ľudovom liečiteľstve. Sú spracovávané hlavne na džús, ktorý je obľúbený hlavne pre svoje účinky posilňujúce imunitu. 

 • Papája
  Papája

  Papája je tropická trváca bylina, ktorá pochádza zo západnej Indie. Môžeme ju poznať aj pod názvom melónový strom. Pod šupkou plodu sa nachádza jemná dužina a v strede je dutina, kde sa nachádza množstvo čiernych semien. Tie sa môžu používať ako náhrada čierneho korenia.

 • Pitaya
  Pitaya

  Pitaya je kaktus, ktorého domovom je stredná Amerika. Zaujme najmä svojimi plodmi, ktoré pripomínajú dračie šupiny. Preto si plody vyslúžili názov dračie ovocie. Plody majú jemnú chuť s vysokým obsahom vlákniny, preto konzumovanie týchto plodov nám pomôže pri tráviacich ťažkostiach. Bežne ich používame do ovocných šalátov alebo miešaných nápojov.

 • Karambola
  Karambola

  Karambola pochádza z tropických častí južnej Ázie. Zdobia ju veľmi chutné plody so sýtou žltou farbou. S obľubou ju pridávame do ovocných šalátov nakrájanú na plátky, ktoré pripomínajú hviezdičky. Karambola obsahuje celú radu vitamínov a minerálov.

 • Indiánsky banán Paw Paw
  Indiánsky banán Paw Paw

  Tento jedinečný strom je skôr raritou v našich záhradách, pritom dobre znáša naše podmienky. Pôsobí veľmi dekoratívne počas celého vegetačného obdobia. Chuť plodov pripomína zmes banánu, ananásu a manga. Ozvláštnite si svoju záhradu touto unikátnosťou. 

 • Čučoriedka
  Čučoriedka

  Čučoriedka je nízko rastúci ker, ktorý obľubuje kyslé rašelinové pôdy. Ľudia už odpradávna milovali bobule tejto rastliny a poznali ich neoceniteľný vplyv na organizmus. Pomáhajú pri obranyschopnosti organizmu a pri liečbe rôznych chorôb. 

 • Hroznovec
  Hroznovec

  Hroznovec je vysoký ker, ktorý obzvláštni záhradu záplavou bielych kvetov. Je opadavý, ale pomerne stály ker, ktorý sa môže pýšiť výškou až 4 metre. Plodom sú päťhranné hnedé tobolky, ktoré zdobia ker až do zimy. Výhodou je jeho nenáročnosť na pestovanie. 

 • Kešu oriešky
  Kešu oriešky

  Kešu oriešky sú jadrá zo semien obličkovca západného. Konzumovať ich môžme v surovom stave, kedy sú najzdravšie. S radosťou ich používame ako súčasť koktejlov, v indickej alebo ázijskej kuchyni, ale teší sa obľube aj medzi vegetariánmi. Konzumovaním kešu predídeme zápche, zvýši sa tvorba spermií a prispievajú k dobrej nálade.

 • Kiwano
  Kiwano

  Kiwano je exotická rastliina pochádzajúca z Afriky, čo potvrdzuje aj svojím vzhľadom. Nazývame ju tiež africká rohatá uhorka alebo melón. Plody sú sladké a šťavnaté. Pre svoj vysoký obsah železa sú vhodné pre anemikov. 

 • Kiwi
  Kiwi

  Teraz si môžte vypestovať svoje vlastné čerstvé kiwi priamo u Vás doma. Toto chlpaté ovocie je vitamínová bomba s vysokým obsahom vitamínu C. Konzumovaním tejto lahôdky pomáhate svojmu cievnemu systému a posilňujete imunitný systém. Vďaka kiwi lepšie zvládame stresy a je aj účinným antioxidantom.

 • Mučenka
  Mučenka

  Mučenka je popínavá rastlina, ktorá zaujme svojím vzhľadom. Má výrazné nevšedné kvety, ktoré hneď upútajú Vašu pozornosť a stanú sa príjemnou dekoráciou vo Vašej záhrade.

 • Černica
  Černica

  Kto by si rád nepochutnal na chutných, šťavnatých plodoch černice? Patrí medzi obľúbené drobné ovocie. Pravidelným konzumovaním týchto malých zázrakov pomáhate posilňovať krvné cievy vo vašom tele. Pochutnávaním na černiciach zároveň aj omladnete, lebo sú veľmi účinné pri spomaľovaní starnutia.

 • Pomarančovník
  Pomarančovník

  Pomarančovník je vždyzelený strom, ale môžte si ho vypestovať aj ako ker. Plodmi sú známe a obľúbené pomaranče. Nechajte si domov rozvoňať príjemnou arómou pomarančovníka. Poteší Vás aj svojím dekoratívnym vzhľadom. Kvetmi si môžte osviežiť čaje.

 • Brusnica
  Brusnica

  Brusnice sú žiarivo červené plody, na ktorých si s obľubou pochutnáme. V gastronómii sa používajú najmä ako príloha k rôznym druhom diviny. Plody sú známe najmä pre svoj blahodárny vplyv na zdravie. Zvyšujú imunitu organizmu a chránia pred chrípkou a prechladnutím.

 • Pepíno
  Pepíno

  Je to trváci ker, ktorý pochádza z Kolumbie, Peru a Čile. Je to nenáročná rastlina, ktorá sa odvďačí veľkým množstvom plodov. Ich chuť je podobná žltému melónu.

 • Citrónovníkovec
  Citrónovníkovec

  Cítrónovníkovec je na prvý pohľad veľmi dekoratívna a príťažlivá rastlina. Na jar je obsypaný bielymi kvetmi, ktoré sú neskôr nahradené žltými plodmi. Odoláva silným mrazom, preto bude príjemným spestrením Vašej záhrady aj v zime, kedy zaujme hlavne svojím tŕnistým zovňajškom. Z citrónovníkovca si môžte vypestovať živý plot.

 • Kigelia
  Kigelia

  Kigelia pochádza zo strednej Afriky, kde ju domorodci uctievajú ako posvätný strom. My ho poznáme aj pod názvom klobásový strom, pre jeho zaujímavé plody, ktoré vyzerajú ako visiace klobásy. Kigelia je tá správna rastlina, ktorá ozvláštni Vašu záhradu a pritiahne zraky susedov.

 • Ačokča
  Ačokča

  Ačokča má rôzne spôsoby využitia, napríklad mladé plody môžte nakladať do sladkokyslých nálevov. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi, má protizápalové účinky a tiež sa využíva v surovom stave pri liečbe cukrovky.

 • Réva
  Réva

  Vínna réva alebo hrozno, je silno rastúca rastlina, preto môže byť vhodnou ozdobou pergoly. Čo milujeme na tejto rastline, sú jej lahodné, sladké plody, na ktorých si s obľubou pochutnáme. Réva je odolná voči silným mrazom, dokáže odolávať až do -40 °C. Darí sa jej takmer v každej záhradnej pôde.

 • Tamarind
  Tamarind

  Tamarind pochádza z východnej Afriky, ale pestuje sa hlavne v Indii a tropických oblastiach. Sú to strukovité plody, ktorých dreň má sladkokyslú chuť a vysokú cukornatosť. Využíva sa ako preháňadlo a pri poruchách žlčníka. Plody majú antiseptické účinky. Plody tamarindu môžte využiť pri čistení striebra, bronzu alebo medi.

 • Paradajkový strom
  Paradajkový strom

  Paradajkový strom alebo rajčiakovec, má neprehliadnuteľnú podobu plodov s paradajkami. Dokonca aj chutia ako paradajky, len chuť je mierne ovocná. Je to tropická rastlina, ktorá pochádza z Južnej Ameriky. Pestuje sa ako vždyzelený strom, ktorý zaujme veľkými listami. Rajčiakovec je nenáročný na pestovanie a zvládne ho aj začínajúci pestovateľ.

 • Indický egreš
  Indický egreš

  Ako nám už názov prezrádza, tento listnatý strom pochádza z Indie. Známy je hlavne pre svoje jedlé plody, ktoré majú antivírusové a antibakteriálne účinky. Konzumovanie plodov podporuje dlhovekosť, trávenie, prečisťuje krv. Prípravky z indického egreša sa používajú na podporu rastu vlasov.

 • Maklura
  Maklura

  Maklura je teplomilný opadavý strom alebo ker s krátkym kmeňom a hustou korunou. Rastlina kvitne nenápadnými zelenými kvetmi. Nápadné sú až žltooranžové plody, ktoré síce vyzerajú veľmi chutne a sa podobajú na pomaranče, ale sú nejedlé.

na stránku
Produkty 1 - 15 (60)
 • Papája červená - semená - 5 ks
  1,60€ s DPH Na sklade
  Papája sa od pradávna pestuje pre svoje plody, ktoré sa konzumujú surové alebo zavárané, pripravujú sa z nich džemy i ovocné nápoje, pridávajú sa do ovocných šalátov, varí sa z nich "kapusta". Využívajú sa tiež jej semená, ktoré sa pre ich pálivú chuť používajú ako náhrady korenia. Mladé listy sa konzumujú ako špenát.
 • Pepino gold - semená - 5 ks - Solanum muricatum
  1,60€ s DPH Na sklade
  Pepino Gold (latinsky: Solanum muricatum) je krásny vytrvalý bylinný krík pochádzajúci z Peru a Kolumbie, ktorý môže môže vyrásť až do výšky 80cm a plodiť šťavnaté plody. Pepino sa zvyčajne pestuje v skleníkoch a pareniskách. Túto rastlinu môžete tiež pestovať aj v byte alebo na balkóne.  
 • Noni - semená - 5 ks - Morinda citrifolia
  2,17€ s DPH Na sklade
  Noni (Morinda citrifolia) je ker. Dorastá do výšky až 8 metrov. Vo svojej pôvodnej krajine dokáže rastlina plodiť až 5 kg plodov počas jedného mesiaca. Po celý rok rodí veľké množstvo plodov. Noni obsahuje veľa vitamínov, stopových látok, enzýmov, alkaloidov, fytosterolov, rastlinných olejov, kyselín a antioxidantov.  
 • Narančila - chlpatý pomaranč - semená - 5 ks - Solanum quitoense
  2,02€ s DPH Na sklade
  Narančilu (latinsky: Solanum quitoense) môžeme tiež poznať pod názvom Chlpatý pomaranč. Pôvodne rastlina pochádza z juhoamerických Ánd-konkrétne z Ekvádoru či z Kolumbie. Narančila je vytrvalý ker, ktorý dorastá do výšky okolo jedného metra. Aj listy sú plstnaté, akoby chlpaté a veľmi dekoratívne. Slovo narančila znamená v španielčine malý pomaranč.
 • Papaya melónová - semená Papáje - 4 ks - Carica Papaya
  2,17€ s DPH Na sklade
  Papaya melónová (Papaya carica) je obľúbený druh ovocia, pôvodom z Mexika a Guatemaly. Plody papayi melónovej majú po dozretí medovo sladkú chuť, vďaka ktorej sa podobajú medovým melónom. Plody obsahujú veľké množstvo vitamínu C, provitamínu A, veľké množstvo draslíka, fosforu, vápnika a železa. Je možné ju pohodlne vypestovať aj doma. Jej zvláštnou...
 • Anona šupinatá - fľaškovník - semená Anony - 5 ks - Annona squamosa
  1,89€ s DPH Na sklade
  Anonu šupinatú (latinsky: Annona squamosa) môžeme poznať pod názvom fľaškovník. Rastlina Annona plodí veľmi chutné a šťavnaté plody, vynikajúcej chuti. Plody Anony sa nazývajú tiež cukrové jablká a patria v trópoch medzi najrozšírenejšie. Rastlina Anona je strom pochádzajúci z Južnej Ameriky.  
 • Citrónovníkovec trojlistý - Citrus trifoliata - 4 ks- Poncirus trifoliata
  1,84€ s DPH Na sklade
  Citrónovníkovec trojlistý zvaný tiež trifoliata (latinsky: Poncirus trifoliata) je jediná citrusová rastlina, ktorá sa dá v našich podmienkach pestovať vo voľnej prírode. Citrónovníkovec sa pestuje ako okrasná kvetina, pretože býva obsypaný výraznými kvetmi a dlho nepadájúcimi žltými plodmi. Tento ker pochádza zo severnej Číny.        
 • Kiwano - africký melón - semená Kiwana - Cucumis metuliferus - 8 ks
  1,60€ s DPH Na sklade
  Kiwano - africký melón - Cucumis metuliferus Kiwano sa pestuje predovšetkým kvôli jeho plodom, ktoré majú lahodnú a osviežujúcu chuť. Jeme ich buď čerstvé alebo sa dávajú do zmrzlinových pohárov. Ide o exotický druh melónu.  
 • Morušovník biely - semená Marušovníka - Morus alba - 5 ks
  1,93€ s DPH Na sklade
  Morušovník biely - semená Marušovníka - Morus alba Morušovník biely je prastará rastlina, najrýchlejšie rastúci druh morušovníka, ktorý je u nás skôr rarita. Čo je škoda. Nemal by chýbať v žiadnej ovocnej záhrade. Plody morušovníka sú biele až tmavočervené. Dajú sa tiež jesť a sú dokonca sladšie ako je to u Moruše čiernej. 
 • Paradajkový strom - semienka Tamarillo - Cyphomandra betacea - 5 ks
  1,98€ s DPH Na sklade
  Paradajkový strom - semená Tamarillo - Cyphomandra betacea Plody paradajkového stromu pripomínajú svojou vôňou paradajky, preto tento názov. Ide o vždyzelený, na pestovanie nenáročný krík, ktorý rýchlo rastie. Jeho plody majú vysoký obsah vitamínov C, A a minerálnych látok. Tento ker kvitne celoročne a to aj v prípade, že na ňom dozrievajú plody.  
 • Figovník indický - semienka Figovníka - Ficus benghalensis - 5 ks
  1,55€ s DPH Na sklade
  Figovník indický - semená Figovníka - Ficus benghalensis Figovník indický pochádza z Indie, ako už názov napovedá. Tu rastie do výšky 25 metrov. V našich klimatických podmienkach sa pestuje ako izbová rastlina.
 • Kigélia - Salámový strom - semená Kigélie - Kigelia africana - 4 ks
  1,84€ s DPH Na sklade
  Kigélia - salámový strom - semená Kigelia - Kigelia pinnata  Kigélia, alebo tiež Salámovník alebo salámový strom, pochádza z južnej Afriky. U nás sa pestuje ako izbová rastlina. Názov táto rastlina dostala podľa svojich plodov, ktoré nechutia ako saláma, ale ako visiace salámy vyzerajú.
 • Tamarínd indický - semená Tamaríndu - Tamarindus indica - 5 ks
  1,84€ s DPH Na sklade
  Tamarínd indický - semená Tamarindu - Tamarindus indica Tamarínd indický, ktorý sa dá pekne tvarovať do bonsajov, plodí exotické ovocie. Ako izbovú rastlinu ho môžeme pestovať po celý rok. Pôvodne sa tamarínd k nám dostal paradoxne z Afriky.
 • Americké brusnice - semená brusníc - 10 ks
  1,84€ s DPH Na sklade
  Americké brusnice - semená brusníc  Americké brusnice rastú na kríkoch od veľkosti 20 cm až 200 cm, ktoré sa nazývajú kľukva veľkoplodá. Tieto kríky kvitnú bielymi kvetmi od júna do septembra. Na plody si však musíme počkať až 3 roky od zasiatia.  
 • Banánovník habešský - semená Banánovníka - Ensete vetricosum - 3 ks
  1,89€ s DPH Na sklade
  Banánovník habešský - Ensete vetricosum Banánovník habešský je atraktívna dekoratívna rastlina, ktorú si môžete aj Vy vypestovať v kvetináči v obývacej izbe či v zimnej záhrade. Svoj domov má v tropickej Afrike. Rastie max 2 metre vysoko. Má červenú stonku a obrovské zelené listy. Na kvety a plody si však musíme niekoľko rokov počkať.
Produkty 1 - 15 (60)

Naposledy zobrazené

No products

Menu

Menu