Naše produkty

Zľavy

Najpredávanejšie

Exotické plodiace 

Exotické plodiace voňavé a šťavnaté plody exotických rastlín už nemusia byť len otázkou nákupu v supermarkete. Tropické ovocie, ktoré si sami vypestujete, má mnoho výhod. Nie je potreba ho chemicky ošetrovať proti škodcom, sami si tak určíte, čo jete. Tropické ovocie je v zimnom období neodmysliteľným pomocníkom pri starostlivosti o naše zdravie a hlavne zdrojom vitamínu C. Exotické ovocie, ktoré nájdete v našej ponuke, pochádza z tropických alebo subtropických oblastí, kde sú úplne iné teploty a iná intenzita slnečného žiarenia, než máme my tu. Je treba počítať s tým, že plody nebudú mať potrebnú až takú veľkosť, alebo sa ich neurodí také množstvo. Na druhej strane, nikde nedostanete ovocie čerstvejšie.

 • Banánovník
  Banánovník

  Rastlina banánovník pochádza z juhovýchodnej Ázie. Rastlina pripomína strom, ale v skutočnosti je banánovník viacročná bylina, často dosahujúca výšku 10 metrov. Banánovníky a ich plody patria k milovanému ovociu na celom svete. Niektoré kultivary banánovníka sú vhodné aj na pestovanie u nás ako izbové rastliny a môžeme aj počítať s vlastnými plodmi. Rastlina Banánovník potrebuje svetlé stanovište. Nedostatok svetla spôsobuje stratu farebnosti listov. Teplota by sa mala pohybovať okolo 25 °C. Nižšie teploty môžu spôsobiť opadávanie listov.

 • Bobuľoviny
  Bobuľoviny

  Bobuľoviny sú bojovníci za naše zdravie! Bobuľoviny sú skutočné lieky z prírody, a preto by sme ich mali konzumovať čo najviac. Nebudeme potom musieť prehĺtať toľko vitamínov v tabletkách. Medzi bobuľoviny radíme ovocné stromy, napríklad čučoriedky, ríbezle, egreše, brusnice a ďalšie. Všetky bobuľoviny sú významné tým, že obsahujú veľa vitamínu C. Ďalej čistia náš organizmus, pretože obsahujú 80 až 90% vody. Určite potešia aj ľudí s nadváhou, pomáhajú totiž pri spaľovaní tukov. Sú bohaté na draslík, horčík a mangán. Tieto látky pomáhajú stabilizovať krvný tlak.

 • Anona
  Anona

  Anona je neveľký strom pochádzajúci z Peru. Má charakteristické plody a listy, vďaka ktorým stúpa jeho popularita ako doplnok stravy. Posilňuje obranné schopnosti organizmu a napomáha jeho správnej činnosti. 

 • Figovník
  Figovník

  Ak si radi pochutnáte na figách zo supermarketu, teraz máte možnosť si ich dopestovať aj sami. Okrem chutných plodov sa na figovníku nachádzajú aj veľké tmavozelené listy, ktoré plnia dekoratívnu funkciu. 

 • Granátovník
  Granátovník

  Granátovník je opadavý ker alebo menší stromček. Výborne sa hodí na terasu, balkón alebo do zimnej záhrady. Kvitne počas celého vegetačného obdobia od jari až do jesene. Jeho plody patria medzi najstaršie druhy ovocia a tešia sa stále väčšej obľube.

 • Guave
  Guave

  Guave sú exotické plody so sladkou chuťou, ktoré patria medzi ovocie s najvyšším obsahom vitamínu C. Vďaka účinným látkam znižuje cholesterol a hypertenziu. Guava má silné antioxidačné účinky.

 • Narančila
  Narančila

  Narančila zaujme svojím vzhľadom. Celá ma fialový nádych, je pokrytá jemnými chĺpkami a plody, ktoré pripomínajú pomaranče, sú oranžovej farby. Rastlinu zdobia biele alebo fialové kvety, ktoré majú typický ľuľkovitý tvar.

 • Noni
  Noni

  Noni je ker, ktorého domovom je Havaj. Noni má chutné plody, ktoré rastlina plodí priebežne počas celého roku. Tie si nájdu uplatnenie v ľudovom liečiteľstve. Sú spracovávané hlavne na džús, ktorý je obľúbený hlavne pre svoje účinky posilňujúce imunitu. 

 • Papája
  Papája

  Papája je tropická trváca bylina, ktorá pochádza zo západnej Indie. Môžeme ju poznať aj pod názvom melónový strom. Pod šupkou plodu sa nachádza jemná dužina a v strede je dutina, kde sa nachádza množstvo čiernych semien. Tie sa môžu používať ako náhrada čierneho korenia.

 • Pitaya
  Pitaya

  Pitaya je kaktus, ktorého domovom je stredná Amerika. Zaujme najmä svojimi plodmi, ktoré pripomínajú dračie šupiny. Preto si plody vyslúžili názov dračie ovocie. Plody majú jemnú chuť s vysokým obsahom vlákniny, preto konzumovanie týchto plodov nám pomôže pri tráviacich ťažkostiach. Bežne ich používame do ovocných šalátov alebo miešaných nápojov.

 • Karambola
  Karambola

  Karambola pochádza z tropických častí južnej Ázie. Zdobia ju veľmi chutné plody so sýtou žltou farbou. S obľubou ju pridávame do ovocných šalátov nakrájanú na plátky, ktoré pripomínajú hviezdičky. Karambola obsahuje celú radu vitamínov a minerálov.

 • Indiánsky banán Paw Paw
  Indiánsky banán Paw Paw

  Tento jedinečný strom je skôr raritou v našich záhradách, pritom dobre znáša naše podmienky. Pôsobí veľmi dekoratívne počas celého vegetačného obdobia. Chuť plodov pripomína zmes banánu, ananásu a manga. Ozvláštnite si svoju záhradu touto unikátnosťou. 

 • Čučoriedka
  Čučoriedka

  Čučoriedka je nízko rastúci ker, ktorý obľubuje kyslé rašelinové pôdy. Ľudia už odpradávna milovali bobule tejto rastliny a poznali ich neoceniteľný vplyv na organizmus. Pomáhajú pri obranyschopnosti organizmu a pri liečbe rôznych chorôb. 

 • Hroznovec
  Hroznovec

  Hroznovec je vysoký ker, ktorý obzvláštni záhradu záplavou bielych kvetov. Je opadavý, ale pomerne stály ker, ktorý sa môže pýšiť výškou až 4 metre. Plodom sú päťhranné hnedé tobolky, ktoré zdobia ker až do zimy. Výhodou je jeho nenáročnosť na pestovanie. 

 • Kešu oriešky
  Kešu oriešky

  Kešu oriešky sú jadrá zo semien obličkovca západného. Konzumovať ich môžme v surovom stave, kedy sú najzdravšie. S radosťou ich používame ako súčasť koktejlov, v indickej alebo ázijskej kuchyni, ale teší sa obľube aj medzi vegetariánmi. Konzumovaním kešu predídeme zápche, zvýši sa tvorba spermií a prispievajú k dobrej nálade.

 • Kiwano
  Kiwano

  Kiwano je exotická rastliina pochádzajúca z Afriky, čo potvrdzuje aj svojím vzhľadom. Nazývame ju tiež africká rohatá uhorka alebo melón. Plody sú sladké a šťavnaté. Pre svoj vysoký obsah železa sú vhodné pre anemikov. 

 • Kiwi
  Kiwi

  Teraz si môžte vypestovať svoje vlastné čerstvé kiwi priamo u Vás doma. Toto chlpaté ovocie je vitamínová bomba s vysokým obsahom vitamínu C. Konzumovaním tejto lahôdky pomáhate svojmu cievnemu systému a posilňujete imunitný systém. Vďaka kiwi lepšie zvládame stresy a je aj účinným antioxidantom.

 • Mučenka
  Mučenka

  Mučenka je popínavá rastlina, ktorá zaujme svojím vzhľadom. Má výrazné nevšedné kvety, ktoré hneď upútajú Vašu pozornosť a stanú sa príjemnou dekoráciou vo Vašej záhrade.

 • Černica
  Černica

  Kto by si rád nepochutnal na chutných, šťavnatých plodoch černice? Patrí medzi obľúbené drobné ovocie. Pravidelným konzumovaním týchto malých zázrakov pomáhate posilňovať krvné cievy vo vašom tele. Pochutnávaním na černiciach zároveň aj omladnete, lebo sú veľmi účinné pri spomaľovaní starnutia.

 • Pomarančovník
  Pomarančovník

  Pomarančovník je vždyzelený strom, ale môžte si ho vypestovať aj ako ker. Plodmi sú známe a obľúbené pomaranče. Nechajte si domov rozvoňať príjemnou arómou pomarančovníka. Poteší Vás aj svojím dekoratívnym vzhľadom. Kvetmi si môžte osviežiť čaje.

 • Brusnica
  Brusnica

  Brusnice sú žiarivo červené plody, na ktorých si s obľubou pochutnáme. V gastronómii sa používajú najmä ako príloha k rôznym druhom diviny. Plody sú známe najmä pre svoj blahodárny vplyv na zdravie. Zvyšujú imunitu organizmu a chránia pred chrípkou a prechladnutím.

 • Pepíno
  Pepíno

  Je to trváci ker, ktorý pochádza z Kolumbie, Peru a Čile. Je to nenáročná rastlina, ktorá sa odvďačí veľkým množstvom plodov. Ich chuť je podobná žltému melónu.

 • Citrónovníkovec
  Citrónovníkovec

  Cítrónovníkovec je na prvý pohľad veľmi dekoratívna a príťažlivá rastlina. Na jar je obsypaný bielymi kvetmi, ktoré sú neskôr nahradené žltými plodmi. Odoláva silným mrazom, preto bude príjemným spestrením Vašej záhrady aj v zime, kedy zaujme hlavne svojím tŕnistým zovňajškom. Z citrónovníkovca si môžte vypestovať živý plot.

 • Kigelia
  Kigelia

  Kigelia pochádza zo strednej Afriky, kde ju domorodci uctievajú ako posvätný strom. My ho poznáme aj pod názvom klobásový strom, pre jeho zaujímavé plody, ktoré vyzerajú ako visiace klobásy. Kigelia je tá správna rastlina, ktorá ozvláštni Vašu záhradu a pritiahne zraky susedov.

 • Ačokča
  Ačokča

  Ačokča má rôzne spôsoby využitia, napríklad mladé plody môžte nakladať do sladkokyslých nálevov. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi, má protizápalové účinky a tiež sa využíva v surovom stave pri liečbe cukrovky.

 • Réva
  Réva

  Vínna réva alebo hrozno, je silno rastúca rastlina, preto môže byť vhodnou ozdobou pergoly. Čo milujeme na tejto rastline, sú jej lahodné, sladké plody, na ktorých si s obľubou pochutnáme. Réva je odolná voči silným mrazom, dokáže odolávať až do -40 °C. Darí sa jej takmer v každej záhradnej pôde.

 • Tamarind
  Tamarind

  Tamarind pochádza z východnej Afriky, ale pestuje sa hlavne v Indii a tropických oblastiach. Sú to strukovité plody, ktorých dreň má sladkokyslú chuť a vysokú cukornatosť. Využíva sa ako preháňadlo a pri poruchách žlčníka. Plody majú antiseptické účinky. Plody tamarindu môžte využiť pri čistení striebra, bronzu alebo medi.

 • Paradajkový strom
  Paradajkový strom

  Paradajkový strom alebo rajčiakovec, má neprehliadnuteľnú podobu plodov s paradajkami. Dokonca aj chutia ako paradajky, len chuť je mierne ovocná. Je to tropická rastlina, ktorá pochádza z Južnej Ameriky. Pestuje sa ako vždyzelený strom, ktorý zaujme veľkými listami. Rajčiakovec je nenáročný na pestovanie a zvládne ho aj začínajúci pestovateľ.

 • Indický egreš
  Indický egreš

  Ako nám už názov prezrádza, tento listnatý strom pochádza z Indie. Známy je hlavne pre svoje jedlé plody, ktoré majú antivírusové a antibakteriálne účinky. Konzumovanie plodov podporuje dlhovekosť, trávenie, prečisťuje krv. Prípravky z indického egreša sa používajú na podporu rastu vlasov.

 • Maklura
  Maklura

  Maklura je teplomilný opadavý strom alebo ker s krátkym kmeňom a hustou korunou. Rastlina kvitne nenápadnými zelenými kvetmi. Nápadné sú až žltooranžové plody, ktoré síce vyzerajú veľmi chutne a sa podobajú na pomaranče, ale sú nejedlé.

na stránku
Produkty 1 - 15 (59)
 • Banánovník Velutina - semená - 3 ks - Musa Velutina
  2,40€ s DPH Na sklade
  Zakrpatený druh banánovníka, ktorý pochádza zo severovýchodnej Indie. Dorastá do výšky 1,5 m Sviežo zelené listy dosahujú 1 m dĺžky a až 40 cm šírky. Je známy pre svoje výrazne ružové kvetenstvo. Plodí banány veľkosti okolo 7 cm ružovkastej farby. Je jedným z mála druhov banánovníkov, ktorého plody sa po dozretí samé otvárajú.
 • Banánovník ružový - semená 3 ks - Musa ornata
  2,08€ s DPH 2,31€ skladem
  Znížená cena!
  Banánovník ružový (latinsky: Musa ornata) je rastlina pôvodom z Juhovýchodnej Ázie, kde dorastá do výšky až niekoľkých metrov. Rastlina kvitne nápadným ružovým kvetom. V našich klimatických podmienkach sa Banánovník pestuje ako izbová rastlina.    
 • Granátovník - semená 5 ks - Punica Granatum
  2,17€ s DPH Na sklade
  Granátovník (latinsky: Punica granatum) má nádherné červené kvety ako veľké kalichy. Ide o črepníkovú rastlinu, ktorá sa hodí na terasy, okná, či na balkón.
 • Noni - semená - 5 ks - Morinda citrifolia
  2,17€ s DPH Na sklade
  Noni (Morinda citrifolia) je ker. Dorastá do výšky až 8 metrov. Vo svojej pôvodnej krajine dokáže rastlina plodiť až 5 kg plodov počas jedného mesiaca. Po celý rok rodí veľké množstvo plodov. Noni obsahuje veľa vitamínov, stopových látok, enzýmov, alkaloidov, fytosterolov, rastlinných olejov, kyselín a antioxidantov.  
 • Mučenka jedlá - semená - 5 ks
  1,46€ s DPH Na sklade
  Mučenka jedlá (latinsky: Passiflora edulis) - Mučenka purpurová je tropická liana, ktorá sa u nás môže pestovať ako izbová rastlina v bytoch. Mučenky majú rady priame slnko. Ide o lianovité rastliny, je nutné ich niečím podoprieť alebo nám môžu visieť dole zo skrine či poličiek. Rýchlo rastie a potrebuje okolo seba dostatok miesta. Najlepšie ju postavíme...
 • Banánovník Dwarf Cavendish - semená - 5 ks
  2,50€ s DPH Na sklade
  Rastlina Musa Acuminata je zakrpatený kultivar banánovníka. Musa Acuminata pochádza z juhovýchodnej Ázie. Rastlina sa dá vypestovať zo semienok a dokonca sa môžeme dočkať aj vlastnej úrody banánov. Obvykle po dvoch rokoch pestovania rastlina kvitne. Pestuje u nás ako izbová rastlina.    
 • Guave - semená - 4 ks - Guava psidium guajava
  1,75€ s DPH Na sklade
  Guave (latinsky: Guava psidium guajava) je ker z rodiny hustolistých rastlín - Myrtaceae. Pôvod tohto kríkov je tropická Amerika, kde dorastá do výšky až niekoľkých metrov. Plody Guave chutia ako zmes hrušiek, dúl a fíg. V našich klimatických podmienkach sa rastlina guava pestuje ako izbová rastlina s bielymi kvetmi, z ktorých sa vytvárajú bobule...
 • Narančila - chlpatý pomaranč - semená - 5 ks - Solanum quitoense
  2,02€ s DPH Na sklade
  Narančilu (latinsky: Solanum quitoense) môžeme tiež poznať pod názvom Chlpatý pomaranč. Pôvodne rastlina pochádza z juhoamerických Ánd-konkrétne z Ekvádoru či z Kolumbie. Narančila je vytrvalý ker, ktorý dorastá do výšky okolo jedného metra. Aj listy sú plstnaté, akoby chlpaté a veľmi dekoratívne. Slovo narančila znamená v španielčine malý pomaranč.
 • Asimína trojlaločná - Indiánsky banán PAW - PAW - 4 ks - Asimina triloba
  2,45€ s DPH Na sklade
  Indiánsky banán zvaný Paw Paw je rastlina pochádzajúca z trópov. Bez problémov ju môžeme tiež pestovať aj v našich klimatických podmienkach. Plody svoju chuťou pripomínajú banány v zmesi s mangom, ananásom a vanilkou. Teda určite stojí za vyskúšanie! Rastlina  je veľmi atraktívna v každej záhrade! Nepestuje sa však len kvôli vzhľadu, ale hlavne pre svoje...
 • Papaya melónová - semená Papáje - 4 ks - Carica Papaya
  2,17€ s DPH Na sklade
  Papaya melónová (Papaya carica) je obľúbený druh ovocia, pôvodom z Mexika a Guatemaly. Plody papayi melónovej majú po dozretí medovo sladkú chuť, vďaka ktorej sa podobajú medovým melónom. Plody obsahujú veľké množstvo vitamínu C, provitamínu A, veľké množstvo draslíka, fosforu, vápnika a železa. Je možné ju pohodlne vypestovať aj doma. Jej zvláštnou...
 • Pithaya - Dračie ovocie - semená Pitaje - 4 ks - Pythaya
  2,50€ s DPH Na sklade
  Pithahaya (Hylocereus undatus) tiež známa ako Dračie ovocie. Je to kaktus, ktorý pochádza zo Strednej Ameriky. Tento kaktus sa v dnešnej dobe tiež veľa pestuje v Mexiku, Číne, Vietname a Izraeli. V súčasnej dobe sa stalo dračie ovocie veľmi populárne, aj keď nie je úplne známe a je v našich obchodoch skôr vzácne, pretože sa zle transportuje.
 • Anona šupinatá - fľaškovník - semená Anony - 5 ks - Annona squamosa
  1,89€ s DPH Na sklade
  Anonu šupinatú (latinsky: Annona squamosa) môžeme poznať pod názvom fľaškovník. Rastlina Annona plodí veľmi chutné a šťavnaté plody, vynikajúcej chuti. Plody Anony sa nazývajú tiež cukrové jablká a patria v trópoch medzi najrozšírenejšie. Rastlina Anona je strom pochádzajúci z Južnej Ameriky.  
 • Citrónovníkovec trojlistý - Citrus trifoliata - 4 ks- Poncirus trifoliata
  1,84€ s DPH Na sklade
  Citrónovníkovec trojlistý zvaný tiež trifoliata (latinsky: Poncirus trifoliata) je jediná citrusová rastlina, ktorá sa dá v našich podmienkach pestovať vo voľnej prírode. Citrónovníkovec sa pestuje ako okrasná kvetina, pretože býva obsypaný výraznými kvetmi a dlho nepadájúcimi žltými plodmi. Tento ker pochádza zo severnej Číny.        
 • Karambola - Hviezdne ovocie - 5 ks - rastlina Averrhoa carambola
  2,40€ s DPH Na sklade
  Rastlina Karambola je prezývaná aj ako Hviezdne ovocie. Karambola, s latinským názvom Averrhoa carambola je exotická rastlina, ktorá plodí hviezdicovité plody úžasnej chuti. Plody karamboly obsahujú veľa vitamínov.  
 • Kiwano - africký melón - semená Kiwana - Cucumis metuliferus - 8 ks
  1,60€ s DPH Na sklade
  Kiwano - africký melón - Cucumis metuliferus Kiwano sa pestuje predovšetkým kvôli jeho plodom, ktoré majú lahodnú a osviežujúcu chuť. Jeme ich buď čerstvé alebo sa dávajú do zmrzlinových pohárov. Ide o exotický druh melónu.  
Produkty 1 - 15 (59)

Naposledy zobrazené

No products

Menu

Menu