Naše produkty

Zľavy

Najpredávanejšie

Exotické okrasné 

Exotické okrasné či už čarokrásne kvety všemožných farieb, tvarov a vôní. V tejto kategórii nájdete rastliny, bez ktorých sa nezaobídete, ak budete chcieť svoj dom alebo záhradu premeniť na exotický raj. Opojná vôňa nádherných kvetov zaistí, že sa domov budete vracať ešte radšej ako predtým a každá Vaša návšteva bude úplne oslnená. Vybrali sme pre vás rastliny, ktoré poznáte z Vašich ciest do ďalekých exotických krajín, ale za dodržania určitých podmienok je možné vypestovať si ich aj v našej klíme. Každý pestuje paradajky alebo muškáty. Buďte ale tým, kto si vlastnoručne vypestuje jedinečnú taku veľkokvetú, ktorá je jedinou kvetinou s čiernymi okvetnými lístkami.

 • Helikónia
  Helikónia

  Helikónia je považovaná za kráľovnú tropických lesov, lebo patrí medzi najatraktívnejšie tropické kvety.  Svoj pôvod má v Južnej Amerike a v Tichom oceáne. Milujeme ju pre jej exotické kvety, ktoré sú sfarbené do rôznych odtieňov žltej, červenej alebo oranžovej. Táto exotická kráska bude zdobiť Váš byt dlhšiu dobu vo váze aj bez nejakej špecialnej starostlivosti.

 • Kaktusy
  Kaktusy

  Nie nič ľahšie ako si vypestovať svoj vlastný kaktus doma. Prišli k nám až z Mexika a z Južnej Ameriky, ale nemajú problém sa prispôsobiť našim podmienkam. Zaobstarajte si sebe alebo vašim deťom veselého pichliača, s ktorým pestovanie nebude žiadna starosť.

 • Okrasné trávy
  Okrasné trávy

  Máte pocit, že Vašej záhrade chýba ten správny šmrnc? Tak práve okrasné trávy je to, čo hľadáte. Sú krásnou dekoráciou do skaliek alebo nájdu svoje využitie na plochách, kde sa iným rastlinám nedarí, lebo sú veľmi nenáročné na pestovanie. Tiež sú výborným doplnkom stromov a kríkov.

 • Vlkovec
  Vlkovec

  Rastline sa darí v teplejších oblatiach na okrajoch lesov alebo v krovinatých zárastoch. Aj keď rastlina vyzerá nezajímavo a nevinne, tak je jedovatá. Pre liečebné využitie sa zbiera nadzemný výhonok. Pomáha pri uvoľňovaní kŕčov a zmierňuje bolesti pri srdcových, žalúdočných a črevných ťažkostiach. Využitie nájde aj pri liečbe trombózy.

 • Puya
  Puya

  Puya je rastlina, ktorú zdobia dlhé striebristo zelené listy. Veľa jej nenarastie, maximálne do 1m a je nenárocná na pestovanie, lebo je mrazuvzdorná. Táto Bolívičanka preferuje dobre priepustnú pôdu a dostatok svetla.

 • Strelícia
  Strelícia

  Túto exotickú krásku pestujeme hlavne pre jej krásne jedinečné kvety, ktorými rozžiari aj to najchmúrnejšie miesto. Aby sa nám odmenila svojimi nezvyčajnými kvetmi, potrebuje trocha viac pozornosti. Vyžaduje veľmi presvietené stanovište a vhodný substrát.

 • Krušpán
  Krušpán

  Krušpán patrí medzi naše obľúbené okrasné dreviny, ktoré sú vždyzelené počas celého roka. Môžme ho pestovať v črepníku alebo v záhrade. Okrem toho, že ho radíme medzi okrasné rastliny, je aj liečivou rastlinou. Niekedy sa využíval na liečbu proti malárii.

 • Nikandra
  Nikandra

  Nikandra sa stane zaujímavým prvkom vo Vašej záhrade. Zdobia ju krásne fialové kvety a zaujímavé plody, ktoré pripomínajú čínske lampáše. Nie je veľmi náročná na pestovanie, darí sa jej v každej pôde. Je to teplomilná rastlina a odolná voči suchu.

 • Ruže
  Ruže

  Ruža je naozajstnou kráľovnou záhrad. Očarila nás hlavne svojimi krásnymi veľkými kvetmi, ktoré rozvnoniavajú celú záhradu. Sú symbolom lásky a vášne. Ak jej dáte starostlivosť, ktorú potrebuje, odmení sa Vám svojou jedinečnosťou.

 • Akácie
  Akácie

  Akácie sú pôvabné malé kry so žltými hlávkami kvetov. Milujú letné slnko a sucho. Nemusíte cestovať do exotických krajín, exotiku Vám prinesú rovno domov.

 • Narančila
  Narančila

  Narančila zaujme svojím vzhľadom. Celá ma fialový nádych, je pokrytá jemnými chĺpkami a plody, ktoré pripomínajú pomaranče sú oranžovej farby. Rastlinu zdobia biele alebo fialové kvety, ktoré majú typický ľuľkovitý tvar.

 • Kudrania
  Kudrania

  Prirodzeným domovom kudranie sú subtropické oblasti Kórei, Číny a Japonska, ale výborne sa im darí aj u nás. Túto rastlinu nazývajú aj jahodový strom, kvôli jej jasnočerveným plodom. Majú zaujímavú chuť a sú plné antioxidantov, ktoré sú priaznivé pre naše telo.

 • Povojník
  Povojník

  Povojník je popínavá rastlina so srdiečkovými listami a s kvetmi sfarbenými často do purpurovej, modrofialovej a menej často do bielej farby.  Krásne sa Vám bude popínať po bráne, a tak vytvárať jedinečnú dekoráciu.

 • Ibištek
  Ibištek

  Ibištek sa stane skvostom vo Vašej záhrade a môžete ho pestovať aj ako živý plot. Pre svoju nenáročnú starostlivosť je obľúbenou dekoráciou. Dominantný je hlavne svojimi veľkými kvetmi sfarbenými v rôznych odtieňov fialovej, ružovej alebo bielej farby.

 • Magnólia
  Magnólia

  Magnólie oprávnene patria medzi najkrajšie dreviny v našich záhradách. Medzi magnólie patria vysoké dreviny alebo nižšie kry, ktoré môžme pestovať aj v črepníkoch na terase. Jedinečná je svojimi peknými miskovitými kvetmi, z ktorých sa šírí príjemná citrónová vôňa.

 • Ohňový strom
  Ohňový strom

  Ohňový strom má svoj pôvod na Madagaskare a patrí medzi najkrajśie africké stromy. Pestovať ho môžme ako izbovú rastlinu a podľa chuti ho vytvarovať aj ako bonsai. Svoje pomenovanie si zaslúžil vďaka červeným kvetom.

 • Zázvor
  Zázvor

  Zázvor má mnoho pozitívnych účinkov na zdravie. Uplatňuje sa v prevencii respiračných ochorení, lebo tlmí množenie baktérii a vírusov. Je veľmi účinný pri bolestiach hlavy a závratoch, preto je dobrým pomocníkom napríklad pri dlhej ceste autom. Chráni cievnu sústavu pred vysokou hladinou cholesterolu.

 • Durman
  Durman

  Durman už v minulosti bol oceňovaný pre svoje liečivé účinky, ale s rastlinou musíme narábať opatrne, lebo je jedovatá. Ak ju budeme používať s mierou, tak nám pômože pri kinetóze, morskej chorobe a nevoľnosti pri cestovaní.

 • Kiwi
  Kiwi

  Teraz si môžte vypestovať svoje vlastné čerstvé kiwi priamo u Vás doma. Toto chlpaté ovocie je vitamínová bomba s vysokým obsahom vitamínu C. Konzumovaním tejto lahôdky pomáhate svojmu cievnemu systému a posilňujete imunitný systém. Vďaka kiwi lepšie zvládame stresy a je aj účinným antioxidantom.

 • Antigonon
  Antigonon

  Antigonon je rýchlo rastúca popínavá rastlina. Môžete ju použiť ako súčasť živého plotu a svojimi ružovými a bielymi kvetmi Vám bude robiť radosť od jari do jesene.

 • Mučenka
  Mučenka

  Mučenka je popínavá rastlina, ktorá zaujme svojím vzhľadom. Má výrazné nevšedné kvety, ktoré hneď upútajú Vašu pozornosť a stanú sa príjemnou dekoráciou vo Vašej záhrade.

 • Kleopatrina ihla
  Kleopatrina ihla

  Tieto trvalky sú kúzelné kvetinové laty, ktoré môžu pripomínať horiace pochodne. Budú Vám robiť radosť od začiatku leta až do jesene. Mali by sme ju pestovať na dostatočne slnečnom mieste s dobre priepustnou pôdou.

 • Barota
  Barota

  Barota je pôvodom z južnej Afriky a dorastá do naozaj obdivuhodných rozmerov. Jej listy môžu dosahovať veľkosti až 3 metre. Darí sa jej vo vlhkých pôdach a u nás sa pestuje ako okrasná rastlina.

 • Fuchsia
  Fuchsia

  Fuchsie majú pôvod v Južnej Amerike a Novom Zélande, kde ich môžme nájsť vo voľnej prírode. Táto okrasná rastlina sa teší veľkej obľube vďaka svojím zaujímavým a neobvyklým farebným kvetom.

 • Ľalia
  Ľalia

  Ľalie patria medzi najpôvabnejšie kvety v rastlinnej ríši. Na vysokých stonkách sa pýšia exotickými kvetmi v rôznych farbách. Ľalia sa stala symbolom čistoty alebo materstva a plodnosti. Mnohí ju pestuju v skalkách alebo záhonoch, ale môžte ju pestovať aj v nádobách a kvetináčoch.

 • Papučka
  Papučka

  Papučky Vám budú robiť radosť počas letných dní svojimi akokeby nafúknutými kvetmi rôznych farieb. Pekne sa budú vynímať hlavne na parapetnýh doskách balkónov. 

 • Nolina
  Nolina

  Nolina získala prezývku slonia noha vďaka širokej tvrdej stonke. Jej domovom je Mexiko, preto je prispôsobená skôr suchšiemu podnebiu. Na pestovanie je nenáročná a je vhodná do bytov. Rastie pomerne pomaly.

 • Tyčinkovec
  Tyčinkovec

  Tyčinkovec je exotický kvet, ktorý k nám prišiel až z Austrálie. Svoju atraktivitu si zaslúžil svojimi veľkými kvetmi a žiarivo červenými alebo žltými tyčinkami. Je vhodný pre pestovanie na balkónoch a terasách. Obľubuje svetlé až slnečné prostredie.

 • Železnec
  Železnec

  Železnec je rastlina, ktorá má pôvod v Novom Zélande. Tam ju domáci obyvatelia nazývajú aj vianočný strom pre jej schopnosť kvitnúť i v zime. Svojimi červenými kvetmi môže pripomínať eukalyptus.

 • Orchideový strom
  Orchideový strom

  Orchideový strom je stále zelený tropický strom, ktorý okúzli aj Vás. U nás sa pestuje ako izbová rastlina. Rastie rýchlo a ohúri svojimi fialovými kvetmi, ktoré sa nápadne podobajú na orchideje.

 • Protiha
  Protiha

  Protiha vytvára husté kry alebo nízke stromy. Je to teplomilná okrasná rastlina, ktorá za svoju atraktivitu vďačí jasnožltým trubicovitým kvetom. Rozkvitnuté kvety sa používajú k ochuteniu jedál a sirupov. Kvety si nájdu uplatnenie aj v ľudovom liečiteľstve. Používa sa pri tráviacich ťažostiach, pri liečbe cukrovky alebo nevoľnosti.

 • Ricín
  Ricín

  Ricín je mohutná rastlina, ktorá má pôvod v Afrike. Nádherný je svojimi dekoratívnymi exotickými plodmi. Vyžaduje slnečné stanovište, úrodnú pôdu a dostatok živín. Pestuje sa hlavne pre svoje olejnaté semená, ktoré sa využívajú na ošetrovanie pleti, vlasov ale aj na technické účely.

 • Mimóza
  Mimóza

  Mimóza je veľmi zaujímavá rastlina, ktorú voláme aj citlivka, pre jej schopnosť reagovania na dotyk. Lístky sú citlivé na akýkoľvek dotyk a pri kontakte sa pekne zložia a sklopený list sa schúli k hlavnej stonke. Ide o malý krík a na pestovanie je nenáročná.

 • Kamelia
  Kamelia

  Kamelia je kráľovná zimy. Jej hlavné obdobie kvitnutia je práve vo februári. Môžete ich pestovať v priestranných nádobách a dobre sa im darí v chladných miestnostiach. V zimnej záhrade uplatní svoju krásu a šarm.

 • Bauhinia
  Bauhinia

  Bauhinia je krásny opadavý strom s nádychom Orientu pochádzajúci z Ázie. Darí sa jej na osvetlených miestach s dobre priepustnou pôdou. 

 • Lufa
  Lufa

  Lufa je prírodná špongia  vhodná na každodenné použitie. Jej domovom môžme označiť krajiny ako Egypt, Árabia či India. Poradí si aj s drsnou pokožkou na chodidlách pri odstránení odumretých buniek. 

 • Boroja
  Boroja

  Boroja je stálezelená  exotická rastlina pochádzajúca z dažďových pralesov Ekvádora. Je vhodná na pestovanie v nádobách a jeho výška dosiahne asi 1,5 metra. Pýši sa veľkými podlhovasto oválnymi listami, ktoré sú celistvo okrajové.

 • Harmala
  Harmala

  Harmala okrášli domácnosť ako izbová rastlina. Rastlina pôvodne pochádza z Indie, kde sa využiva pre jej omamné účinky.

 • Vlnovec
  Vlnovec

  Vlnovec je tropický strom, ktorý sa u nás pestuje ako izbová rastlina. Poznáme ho i pod názvom Kapok, ktorý má vynikajúce termoregulačné vlastnosti, a preto sa používa ako náplň do matracov a podušiek ako izolačný materiál.

 • Badil
  Badil

  Badil je krásna okrasná rastlina, ktorá nie je veľmi obvyklá v našich záhradách. Odlíšte sa od ostatných a dajte tejto rastline šancu a ona sa Vám odvďačí roztomilými hviezdicovitými kvetmi. Tešiť sa z neho môžte od apríla do júna. Badil je vytrvalá rastlina.

 • Ružicovka
  Ružicovka

  Ružicovka je tlstolistá rastlina, ktorá je nenáročná na pestovanie. Jedná sa o sukulent, ktorý je vhodný na tvorbu bonsajov. Je to cudzinka z Kanárskych ostrovov, ktorej sa ale dobre darí i u nás. Môžte ju pestovať v kvetináči alebo ňou okrášliť skalku.

 • Pavinič
  Pavinič

  Pavinič Vám dopraje pestrosť záhrady aj v zime. Je to popínavá, dekoratívna a rýchlorastúca rastlina. Na stanovište je nenáročný, darí sa mu na slunku aj v tieni. Má výrazné dekoratívne listy, ktoré sa na jeseň sfarbujú do červených, oranžových a žltých odtieňov.

 • Rododendron
  Rododendron

  Rodondendron patrí medzi najkrašie kvitnúce kríky. Sú obsypané nádhernými veľkými kvetmi v rôznych odtieňoch bielej, fialovej, žltej a červenej. Sú trocha náročnejšie na pestovanie ale odvďačia sa Vám svojou krásou a jedinečnosťou.

 • Plumeria
  Plumeria

  Plumeria je zdobená nádherným, dychberúcim kvetom, na ktorom hrajú odtiene rôznych farieb. Je možné pestovať ju v črepníku ako izbovú rastlinu. Rozvoniava špecifikou vôňou akú nenájdete u žiadnej inej rastliny.

 • Gardénia
  Gardénia
na stránku
Produkty 1 - 15 (124)
 • 2,64€ tax incl. Na sklade
  Ľalia Vivaldi ružová - Lilium - predaj kvalitných cibuľovín Ľalia Vivaldi kvitne krásnym jemným svetloružovým kvetom. Práve tieto elegantné kvety, krásne vyniknú na balkónoch či terasách v črepníku, no môžete ich zasadiť i na záhradu. ľalie sa väčšinou pestujú na rez kvetov, tento druh Vás svojou nežnou krásou určité opantá.  Radí sa medzi ázijské...
 • 1,69€ tax incl. Na sklade
  Zázvor Clarkov - semená Zázvoru - Zingiber clarkeii Zázvor Clarkov je menšia odroda okrasného zázvoru. Jeho domovinou sú Himaláje, vďaka tomu je tento druh Zázvoru veľmi odolný.
 • 1,64€ tax incl. Na sklade
  Bauhinia plstnatá - semená Bauhinie - Bauhinia tomentosa Bauhinia plstnatá je orchideový stromček, ktorý kvitne krásnymi žltými kvetmi. Jeho domovinou sú tropické oblasti, ale u nás ho pestujeme ako izbovú rastlinu.
 • 1,64€ tax incl. Na sklade
  Mučenka štvorhranná - semená Mučenky - Passiflora quadrangularis Mučenka sa stala pre niektorých pestovateľov neodmysliteľnou rastlinou, ktorá nesmie chýbať v izbe, zimnej záhrade alebo v lete na balkóne. Ide o celoročne zelenú popínavú rastlinu, ktorá pestovateľa po troch rokoch odmení obrovskými krásnymi kvetmi až 12 cm veľkými.
 • 2,19€ tax incl. Na sklade
  Biely zázvor - semená Zázvoru - Hedychium coronarium Biely závor má svoju domovinu v Indii. Vykvitá krásnymi voňavými, bielo sfarbenými kvietky. Kvety sú veľmi vhodné na rez. Rastie až do 1 m.  Stanovište volíme v polotieni alebo v tieni. Rastlinku možno pestovať celoročne na balkóne alebo v kvetináči na záhradke. Nie je mrazuvzdorná, v zime ju musíme...
 • 2,49€ tax incl. Na sklade
  Ľalia White tiger - holandské cibuľoviny - veľkosť cibuliek 16/18 Krásne snehobiele kvety ľalie potešia snáď každého pestovateľa. Kvety tejto ľalie sú veľké biele s tmavými škvrnami, ktoré sa tiahnu od stredu kvetu.  Pestovanie ľalií nie je vôbec náročné. Stačí im dopriať, teplé slnečné stanovište a pravidelnú primeranú zálievku. 
 • 1,44€ tax incl. Na sklade
  Protiha stans - semená protihy - Tecoma stans Protiha je asi najobľúbenejší pre motýle a včely. Jej až sedem centimetrové kvety uvidíme celé leto už od druhého do štvrtého roku. Farba týchto kvetov je čisto žltá. Protihu môžeme poznať zo znaku Bahám. Rastlina má trumpetový tvar.
 • 1,74€ tax incl. Na sklade
  Badil - semená badila - Sisyrinchium idahoense  Táto kosatcovitá rastlina sa vyznačuje mečovitými listy. U nás je málo známa. Pochádza zo Severnej Ameriky zo štátu Idaho, ako sám jej prívlastok naznačuje. Šestica hviezdicovitých modrých kvietkov kvitne od apríla do júna. Badil je trvalka s výškou 20 až 30 cm.
 • 1,34€ tax incl. Na sklade
  Povojník vodný - semená povojníka - Ipomoea aquatic Podľa názvu sa môže zdať, že ide o odrodu špenátu. Opak je ale pravdou. Povojník vodný má plazivé byle a radí sa k tropickým rýchlo rastúcim rastlinám. Byle majú rozmery 2 až 3 metre a užívajú sa ako listová zelenina. Nápadné sú mierne ružové kvety a k tomu kontrastne tmavozelené listy. Využitie má...
 • 1,43€ tax incl. Na sklade
  Táto rastlina sa u nás pestuje ako izbová. Je pôvodom z Afriky a u nás rastie do výšky 25 - 50 cm. Má okrasné oranžové kvety, ktoré najlepšie kvitnú pri menšom chlade.
 • 1,74€ tax incl. Na sklade
  Táto rastlina sa tiež nazýva Kana. Je nenáročná na pestovanie a pripomína exotickú rastlinu. Keď ju sadíme von na záhon, je dôležité udržiavať dostatočný rozostup medzi jednotlivými rastlinami. Kvitne kvetmi červenej farby. Pochádza z USA a svoje meno dostala na pamiatku objavenia Ameriky namiesto Indie.
 • 1,52€ tax incl. Na sklade
  Táto rastlina je pôvodom z Afriky, kde dorastá do výšky až 12 metrov. U nás sa pestuje ako letnička a má max výšku 150 cm. Vďaka tomu, že obsahuje olej, ide nielen o okrasnú ale aj úžitkovú rastlinu. Jej listy sú zelené a široké 50 cm. Semená majú veľkosť hrášku a sú jedovaté!
 • 1,32€ tax incl. Na sklade
  Ibištek trojdielny - Hibiscus trionum - predaj semienok Ibištek trojdielny dosahuje výšku až 50 cm. Je to jednoročná rastlina, kvitnúca krémovými kvetmi, ktoré bohužiaľ vydržia len veľmi krátko, za to sa objavujú denne po dlhú dobu. Dá sa pestovať na slnečnom stanovisku v letničkových záhonoch.
 • 1,00€ tax incl. Na sklade
  Ibištek konopný - kvalitné semienka Ibištek konopný je okrasná rastlina, ktorá má svoj domov v Afrike, kde dosahuje výšku 2 - 4 m. U nás sa pestuje väčšinou ako jednoročná rastlina, pretože prezimovanie v skleníku je veľmi náročné. Rastlina je vhodná do vonkajších záhrad, kde vytvára veľké až 10 cm kvety.  
 • 1,89€ tax incl. Na sklade
  Echinokaktus Grusonov - Zlatá guľa - semená Echinokaktusu - Echinocactus grusonii Echinocactus grusonii čiže Zlatá guľa má svoju domovinu na vulkanických svahoch stredného Mexika. Tento kaktus je V Mexiku teraz chránenou rastlinou. Vďaka početným záplavám a nelegálnym zberom je tento kaktus v ohrození.
Produkty 1 - 15 (124)

Naposledy zobrazené

No products

Menu

Menu