×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Kategórie

×

Stévia sladká - semená Stévie - 15 ks - Stevia rebaudiana

Stévia sladká (latinsky: Stevia rebaudiana) je rastlina pôvodom z Južnej Ameriky, kde sa tradične používa na sladenie čaju, varených a pečených jedál. Rastlina ideálna pre diabetikov! Rastlina Stévia je 300 krát sladšia ako sacharóza. Ide o viacročnú bylinu, s bielymi kvetmi, ktorá sa používa ako umelé sladidlo bez kalórií.

Čítaj viacShow less
2,53 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1000314
Obľúbené
Popis

 

 Ako si vypestovať rastlinu Stévia sladká:

 

  • Stévia nie je úplne jednoduchá na pestovanie, ale pri troche snahy je úspech zaručený.
  • Rastlina má rada polotieň, čím bude viac na slnku, tým budú jej listy sladšie.
  • Semená zasadíme do tzv sadbovacích tabliet-Jiffy, alebo do pestovateľského substrátu.

 

Rastlina Stevia rebaudiana má preukázané liečivé účinky. Z tejto rastliny využívame jej listy v čerstvej alebo sušenej podobe. Stevia zlepšuje trávenie, používa sa ako ústna voda na výplachy, pretože obmedzuje zápach z úst. Tiež pomáha pri paradentóze zubov. Znižuje únavu! Ale najviac je používaná ako umelé sladidlo, pretože je 300 krát sladšia než obyčajný cukor.
2 - 3 nadrobno nasekané lístky postačia na osladenie celej kanvice čaju. Usušené lístky sa dajú skladovať po mnoho týždňov. Sugar baby-cukor z prírody nie je mrazuvzdorný. V lete sa preto môže ako črepníková rastlina pestovať vonku, ale pred príchodom mrazov je potreba Steviu upratať dovnútra. Lístky by sa mali zbierať každé tri týždne. Rastlina tak zmohutnie a vytvorí opäť čerstvú zelenú vňať pre ďalší zber. Jej sladivosť rastie s dĺžkou a intenzitou slnečného svitu.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000314
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Mohli byste ešte potrebovať
7,36 € (s DPH)
Prípravok Altela je určený predovšetkým na ošetrenie zemiakov, jahôd, zeleniny, ovocných stromov a vinnej révy.  Jedná sa o pasívny pomocný prípravok, ktorý pomáha zamedziť vzniku a rozvoju bakteriálnych a hubových...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu