×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
PPL Parcelshop
Vyhľadávanie v blogoch

Pestovanie s deťmi

Ideálnou príležitosťou, ako prehĺbiť vzťah detí k prírode je prostredníctvom pestovania rastlín priamo zo semienka. Pre zachovanie detského nadšenia odporúčame vyberať semienka rastlín, ktoré majú pomerne rýchly rast – deti tak budú s nadšením pozorovať jednotlivé fázy klíčenia a následného rastu až po konečný výsledok v podobe chutných plodov, z ktorých budú mať o to väčšiu radosť. 

Pre tento spôsob pestovania bohato postačí kúsok záhradky, balkón alebo väčší parapetný kvetináč. Rozhodne teda nie je potrebný veľký priestor. Miesto samozrejme záleží na vašich možnostiach a rastlinách, ktoré si pre pestovanie vyberiete.

Aké semienka vybrať? 

Pre pestovanie s deťmi odporúčame rýchlo rastúce strukoviny, konkrétne potom napríklad niektorú odrodu zo sladkých cukrových hráškov, ktoré deti naozaj zbožňujú. Z koreňovej zeleniny potom určite siahnite po reďkovke, ktorá s dostatočnou závlahou deťom vyrastie priamo pred očami. Z listovej zeleniny určite vyskúšajte niektorý zo šalátov, špenát či žeruchu. Z našej ovocnej ponuky odporúčame jahody, ktorých plody deti iste ocenia. Okrem ovocia a zeleniny si deti užijú aj pestovanie nádherných okrasných rastlín. Z tejto kategórie vám odporúčame napríklad slnečnicu, ktorej semená sú pomerne veľké a deti tak jej výsev zvládnu samé, len pod vašim dohľadom. V kvetináči za oknom či doma v kvetináči možno pestovať aj bylinky – deti ich tak budú mať neustále na očiach. Vyskúšajte napríklad výbornú bazalku, voňavú medovku či liečivú levanduľu.

V ponuke príslušenstva pod týmto článkom môžete svojim malým záhradníkom a záhradkárkam vybrať niektorú z pomôcok na pestovanie. Neostáva nič iné, len popriať veľa úspechov!

Related articles

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa