×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
Vyhľadávanie v blogoch

Zber tekvíc je v plnom prúde, druhov je veľa, poznáte niektoré?

Uplatnenie nachádzajú v kuchyni, napr. taký poctivý dyňový kompót alebo tekvicová polievka, sušené okrasné dyne a tekvice dodajú domovu jesennú atmosféru. 

Delicious Golden (Cucurbita maxima) pochádza z USA, kde sa z nej pripravuje tradičné tekvicové pyré a polievky. Plody má jasno červené, srdcovité, o hmotnosti 3–6 kg a hrubou, sýto oranžovou dužinou s vysokým obsahom karotenoidov. 

Hokkaido – meno japonského ostrova, ale aj oranžová tekvica s mäkšou šupkou a sýto oranžovú chutnú dužinu, v našich podmienkach je zrejme najpopulárnejšia. 

Lunga di Napoli (C. moschata) jedna z najväčších medzi muškátovými tekvicami. Plody dorastajú do hmotnosti až 150ákg. Sú kyjovitého, podlhovastého tvaru, s tmavo zelenou šupkou. Semená sa nachádzajú len vo vrcholovej časti, dužina je sýto oranžová, veľmi chutná, kompaktná a stredne pevná. Voskovú vrstvičku pri zbere a manipulácii neotierame, zaisťuje dobrú skladovateľnosť. 

Crown Prince F1 (Cucurbita maxima) má plody guľatého tvaru a sivomodrej farby s vynikajúcou chuťou. Hmotnosť mávajú 3–5 kg. Dužina je široká, sýto oranžová, chuť je výrazná, sladkastá a aromatická. Plody sa veľmi dobre skladujú. 

Blue Hubbard (Cucurbita maxima) je klasická odroda s veľkými plodmi pretiahnuto guľovitého tvaru, ktoré sú na oboch koncoch zúžené a dorastajú do veľkosti 5–8 kg. Majú veľmi tvrdú, lesklú a jemne prehýbanú bradavičnatú kôru, hodí sa preto aj na dekorácie. Má veľmi dobrú skladovateľnosť. 

Obľúbené odrody okrasných dýň a tekvíc

Tŕňová koruna, populárna zmes odrôd s tŕňovými výrastkami po obvode plodu.

Pear Bicolor, dobre sa vysuší, je vhodná k dlhodobej dekorácii, plodí dvojfarebné, žltozelené hruškovité plody. 

Anjelské krídla – tekvičky s krídlami po celom obvode. Rôzne tvary a farby.

Mini turban – menší brat známej odrody Turks Turban. Plody sú menšie oranžovej farby "turbanovitého" tvaru.

Related articles

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa