×

Kategórie

Plnokvetá begónia biela previslá - Pendula maxima - predaj cibúľ begónie - 2 ks

Begónia plnokvetá biela - Pendula maxima - predaj jarných cibuľovín

Begónia je rastlina vhodná na pestovanie hlavne na balkóny či do okrasných záhonov. Dorastá do výšky  18 cm. Jedná sa o previslú odrodu. 

Znakom begónie bielej je dužinatá stonka, ktorý sa ľahko láme. Hľuznaté begónie sa musia, po prezimovaní v suchu, každý rok znovu vypestovať z hľúz

Predtým, než sa pustíme do výsadby cibuliek, je nutné ich namočiť do vody. Begónie sú inak na starostlivosť úplne nenáročné, pestovať by sme ich mali na tienistom stanovišti. Hlavne nech nie je vystavená priamemu slnku. Sú to vďačné kvetinky, ktoré nám svojimi krásnymi snehobielymi kvetmi budú robiť radosť od júna do prvých mrazov

Veľkosť cibuľky 6 / +

Čítaj viac
2,12 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Odkaz:
2000247
Obľúbené
Popis

Návod na pestovanie begónií:

Begónie potrebujú k svojmu rastu miernu vlhkosť, škodí im vysychanie, ako aj prevlhčenie. Na zalievanie je vhodná mäkká odstáta voda. Dobre znášajú izbovú teplotu, vyššie teploty znižujú trvanlivosť kvetov.

Cibuľky sa dajú pestovať aj neskôr, priamo na záhradke, keď sa už nevyskytujú ranné mrazy. Hľuzy sadíme očkom smerom hore, nikdy nie naopak. Ideálne vysádzame begónie od februára do apríla pri izbovej teplote. Substrát volíme kyprý, humózny s pH okolo 6 alebo používame hotové substráty. 

Po odkvitnutí na jeseň je nutné cibuľky vybrať zo zeme a uchovávať na suchom a mrazuvzdornom mieste. Len tak je možné ich potom na ďalší rok znovu použiť. Odkvitnuté a zvädnuté časti rastlinky odstraňujeme, aby sme podporili vývin pukov, a aby na rastline nebola živná pôda pre choroby. 

Ak sú rastliny zdravé, môžeme ich zrezať až na úroveň listov, poskytnúť im krátke obdobie pokoja (dostatok svetla, nižšia teplota, suchší substrát),  potom ich presadiť a znovu normálne vypestovať. Inak je lepšie pestovať nové rastliny z odrezkov. Pravidelne prihnojujeme od jari do jesene raz za 7 - 14 dní. Mierne prihnojenie je prospešné aj pre rastliny kvitnúce v zime, prispeje k úplnému rozkvetu všetkých pukov.

Čítaj viac
Detaily produktu
2000247

Dátový hárok

Farba kvetov
Biela
Výška
30 - 50 cm
Typ begónie
Previslá
Doba kvitnutia
August
Júl
Október
September
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Súvisiace produkty

Nastavenia

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa