Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Kategórie

Begónia biela rozstrapkaná - Begonia fimbriata - cibule begónie - 2 ks

Begónia biela rozstrapkaná - Begonia fimbriata - predaj jarných cibuľovín - veľkosť cibuľky 6/+

Begónia červená rozstrapkaná výraznej červenej farby vytvára plné kvety s rozstrapkaným okrajom. Kvitnú bohato od júna až do jesene, respektíve do prvých mrazov. Dosahujú výšku max. 20 - 30 cm. Môžeme ich pestovať v kvetináči. Dobre sa im darí v polotieni či v tieni.

Čítaj viac
1,93 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Skladom
Odkaz:
2000286
Obľúbené
Popis

Návod na pestovanie begónií:

Begónie potrebujú k svojmu rastu miernu vlhkosť, škodí im vysychanie, ako aj prevlhčenie. Na zalievanie je vhodná mäkká odstáta voda. Dobre znášajú izbovú teplotu, vyššie teploty znižujú trvanlivosť kvetov.

Cibuľky sa dajú pestovať aj neskôr, priamo na záhradke, keď sa už nevyskytujú ranné mrazy. Hľuzy sadíme očkom smerom hore, nikdy nie naopak. Ideálne vysádzame begónie od februára do apríla pri izbovej teplote. Substrát volíme kyprý, humózny s pH okolo 6 alebo používame hotové substráty. 

Po odkvitnutí na jeseň je nutné cibuľky vybrať zo zeme a uchovávať na suchom a mrazuvzdornom mieste. Len tak je možné ich potom na ďalší rok znovu použiť. Odkvitnuté a zvädnuté časti rastlinky odstraňujeme, aby sme podporili vývin pukov, a aby na rastline nebola živná pôda pre choroby. 

Ak sú rastliny zdravé, môžeme ich zrezať až na úroveň listov, poskytnúť im krátke obdobie pokoja (dostatok svetla, nižšia teplota, suchší substrát),  potom ich presadiť a znovu normálne vypestovať. Inak je lepšie pestovať nové rastliny z odrezkov. Pravidelne prihnojujeme od jari do jesene raz za 7 - 14 dní. Mierne prihnojenie je prospešné aj pre rastliny kvitnúce v zime, prispeje k úplnému rozkvetu všetkých pukov.

Čítaj viac
Detaily produktu
2000286

Dátový hárok

Farba kvetov
Biela
Výška
30 - 50 cm
Typ begónie
Rozstrapkaná
Doba kvitnutia
Júl
Jún
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Súvisiace produkty

Nastavenia

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa