×

Kategórie

Begónia červená plnokvetá - Begonia Pendula maxima - predaj cibuliek begónie - 2 ks

×

Begónia plnokvetá červená - Pendula maxima - predaj jarných cibuľovín

Begónia je rastlina vhodná na pestovanie hlavne na balkóny či do okrasných záhonov. Dorastá do výšky18 cm. Jedná sa o odrodu s previsnutými kvetmi, celkovo rastlina rastie smerom hore, vzpriamene. 

Predtým, než sa pustíme do výsadby cibuliek, je nutné ich namočiť do vody. Begónie sú inak na starostlivosť úplne nenáročné, pestovať by sme ich mali na tienistom stanovišti. Sú to vďačné kvetinky, ktoré nám svojimi krásnymi červenými kvetmi budú robiť radosť od júna do prvých mrazov

Veľkosť cibuľky 6 / +

Čítaj viacShow less
2,26 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Odkaz:
2000249
Obľúbené
Popis

Návod na pestovanie begónií:

Begónie potrebujú k svojmu rastu miernu vlhkosť, škodí im vysychanie, ako aj prevlhčenie. Na zalievanie je vhodná mäkká odstáta voda. Dobre znášajú izbovú teplotu, vyššie teploty znižujú trvanlivosť kvetov.

Cibuľky sa dajú pestovať aj neskôr, priamo na záhradke, keď sa už nevyskytujú ranné mrazy. Hľuzy sadíme očkom smerom hore, nikdy nie naopak. Ideálne vysádzame begónie od februára do apríla pri izbovej teplote. Substrát volíme kyprý, humózny s pH okolo 6 alebo používame hotové substráty. 

Po odkvitnutí na jeseň je nutné cibuľky vybrať zo zeme a uchovávať na suchom a mrazuvzdornom mieste. Len tak je možné ich potom na ďalší rok znovu použiť. Odkvitnuté a zvädnuté časti rastlinky odstraňujeme, aby sme podporili vývin pukov, a aby rastlina nebola živnou pôdou pre choroby. 

Ak sú rastliny zdravé, môžeme ich zrezať až na úroveň listov, poskytnúť im krátke obdobie pokoja (dostatok svetla, nižšia teplota, suchší substrát),  potom ich presadiť a znovu normálne vypestovať. Inak je lepšie pestovať nové rastliny z odrezkov. Pravidelne prihnojujeme od jari do jesene raz za 7 - 14 dní. Mierne prihnojenie je prospešné aj pre rastliny kvitnúce v zime, prispeje k úplnému rozkvetu všetkých pukov.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
2000249

Dátový hárok

Farba kvetov
Červená
Výška
30 - 50 cm
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
Október
September
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Súvisiace produkty

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa